9 day # můj pohled na sociální sítě.

20. august 2014 at 16:41 | Michaela. |  10 DAYS CHALLENGE


sociálních sítí máme mnoho , vybrala jsem si žhavé téma dnešní doby , protože nic jinýho mi nepřijde horší než tohle.

facebook. něco co pohnulo celým světem , převrátilo všechno vzhůru nohama , dá se říct , že i něco co zkazilo lidi , spíše děti. neodsuzuju facebook jako takový , odsuzuju lidi na facebooku. když nebyl facebook , bylo líbímseti.cz nebo lidé.cz a podobné stránky. facebook je prostě facebook. sama ho mám. ale je to věc , kterou k životu nepotřebuju , dokážu bez toho být.

opravdu nepochopím , proč rodiče nechají malé děti zakládat si facebook (mnohdy jim s tím ještě pomáhají , žejo) , panebože proč ? většina z těchto mladších dětí jsou hloupý , věří všemu , a až si je najde nějaký úchyl. myslím , že by se divili. proč panebože zakládají profily zvířatům ? jako co to má znamenat ? když si mě chce do prátel přidat dlouhosrstá jezevčice Besinka Nováková. no. mám si jako chatovat s Besinkou nebo co ?

jedna jediná výhoda facebooku je ta , že najdu kohokoliv , můžu být v kontaktu s někým s kým jsem například strávila fajn prázdniny ale bydlíme od sebe přez půl republiky. najdu ztacené příbuzné. ano na to je to dobrý ale to je asi tak všechno.

já jsem si facebook založila pár měsíců před 15 narozeninama. i moje babička měla facebook dřív než já. nějak jsem po tom neprahla , ale měli to všichni , a všichni v mém okolí se ztráceli , scházeli jsme se místo na lavičkách na hřišti v malém okénku v pravém rohu dole. smutný. je smutný hlavně to , co to s lidmi dokáže udělat. pak vidíte skupinku kamarádů jak sedí někde venku , ale každý z nich drží mobil v ruce , a ani bych se nedivila tomu kdyby si mezi sebou psali , protože dnešní generace si prostě už nemá co říct , všechno si to napíošou na fb a venku na sebe koukají jak trdla.

další věcí , která mě fascinuje u některých lidí. ano neříkám že jsem zrovna mistryně českého jazyka. ale když už chci teda vyjádřit nějaký názor ve statusu na fb , nebo cokoliv jiného , napsat něco uplně bezvýznamného tak trošku hledím na pravopis , vlastně to ani není pravopis , vždyť to jsou slova , která používáme běžnš , snažím se psát aspoň trošku jako člověk , už jen z toho důvodu , kolik lidí si to přečte , kolik lidí má k tomu přístup. bože a uplně mi vstávají vlasy hrůzou když někdo napíše [teŤ , aŠ , vÝkent , mYluju..] víc mě toho zrovna teď nenapadá , ale co je moc to je moc. upřímně , bylo by nám všem líp , kdyby facebook zrušily , bohužel pár lidí by asi zemřelo na absťáky.

omlouvám se , jestli jsem někoho urazila , neměla jsem to v plánu. jen jsem vyjádřila svůj názor.

JAKÝ MÁTE NÁZOR NA FACEBOOK A JINÉ SOCIÁLNÍ SÍTĚ ?

 


Poll

líbí se ti mé články ?

ano
ne

Comments

1 Mariiis_N | Web | 20. august 2014 at 17:11 | React

Já jsem si facebook založila někdy krátce po 13tých narozeninách, což je vlastně hranice. Taky bych bez facebooku dokázala žít a příjde mi hrozná kravina když se zakládá facebook zvířatům,. Co to? Ti lidi asi nebudou moc v pořádku. Zase je to dobré jak ty říkáš na to, že si můžeš psát s někým, kdo bydlí přes půl republiky od tebe. O statusech ani nemluvím, protože to kolikrát je něco příšerného. Třeba: ,,někdo do fake vztahu?" co to sakra? Proč tohle všechno? taky je pravda že děti mezi sebou přestávají normálně komunikovat. Co mě ale ještě přijde horší než facebook, tak je ask.fm. Kde se většina lidí jenom uráží a tak.

2 Adelaine | Web | 20. august 2014 at 17:57 | React

Super článek! Facebook mám už ani nepamatuju, vím jen, že jsem na něj narazila úúplnou náhodou a byla jsem jedna  z prvních lidí v mém okolí. Nejčastější odpovědí na otázku "Máě facebook?" bylo "Co to je?" ... Kde jsou ty časy :D Každopádně rozhodně nepatřím mezi ty, kteří u něj sedí 24/7. Je to skvělý komuniační prostředek pro lidi jako jsem já - mám kamarády napříč nejen celou Evropou, ale i v Americe, Kanadě, ... takže v tom je to určitě plus. Také jsem zvyklá komunikovat tam hromadně se spolužáky ...

3 Millow. | Web | 20. august 2014 at 17:58 | React

Já jsem facebook měla brzo. Asi ve čtrté třídě, ale nerozumněla jsem mu, tak jsem tam nechodila. Až někdy po páté třídě jsem si na něm odvážila dát i sebe na profilovku. S tvým názorem souhlasím, má své výhody a nevýhody. Já například na něj jdu jen když mi někdo napíše a já mám vůbec náladu odepisovatnáladu. Takže jednou denně jdu na facebook a podívám se na zeď. Po pár minutách mě to přestane bavit, protože jediné co vidím jsou právě statusy s hrubkami, nebo fotky, kde se tahle a tahle právě namalovaly a vyfotily fotku "Dobré ránko, MucQ".
Na facebooku odepisu a jinak aktivní nejsem. Jednou ročně si změním profilovku, nepřidávám fotky, nepřidávám statusy, jedině mě někdo sem tam, nekde ozančí a já zdvořile kliknu na tlačítko like.
O facebook jako takový se moc nezajímám, ale dokáže mě vytočit, když jdu s někým ven a on si začne hrabat v telefonu .. na facebooku!. Díkybohu, to už nikdo okolo mě nedělá, protože jsem jednoduše hnusná a zlá a dám to jasně tomu člověku najevo.
Já jsem spíš ujetá na instagramu. tam ráda koukám na fotky, které někdo vyfotil, nebo na profily cerebrit, youtuberů atd. ale tam je také zlo.
Zlo se jmenuje "Nejmenovaná", která se vyfotí v koupelně, dá tam černobílý filtr a pak pod to napíše #beach #nofilter. Vysmála bych se jí do tváře, kdyby nebyla rodinná známá.

4 alexandra. - nobrainn.blog.cz | Web | 20. august 2014 at 18:29 | React

Krásny článok naozaj.. Myslím že tento blog patrí medzi mojich najobľúbenejších favoritov :) na blog.cz. Ja som facebook si založila keď som mala 12 (už mám fb 2 roky..) a niesom závislá chodím tam len preto lebo väčšina mojich kamarátov je dosť ďaleko odomňa a chcem sa snimi rozprávať.. Najviac ma irituje to keď mi napíše nejaký chalan zo školy ktorý ma chce "zbaliť" a píše ako keby mal 4 roky.. Pravopis "Z kým, keT (keď), mIslieť..." Ja to tak neznášam. Keď niekto nevie písať pravopisne správne tak nech mi prosím ani nepíše lebo mi je z toho zle. A to isté statusy. Minule keď som šla autom tak som rozmýšľala nad tým že keby Mark (admin) zastavil na jeden celý deň facebook a keď by sa šiel niekto prihlásiť tak by tam proste bolo napísané - "Choď von, neseď celý deň pred Facebookom. Vonku je pravý život, nie tu..." Ale to je zasa moja fantázia čo by som urobila ja. Pravdaže ľudia sú závislý aj na iných veciach , hrách , iných sociálnych sieťach a tak... Ale aspoň by tí ľudia, ktorý sú závislý denno- denne od FB šli robiť niečo iné. ☺

5 Luci | Email | Web | 20. august 2014 at 18:36 | React

Založila jsem si facebook, když jsem byla v 9. třídě... už to tak nějak vyžadovalo okolí a teď jsem za to vesměs ráda - řešíme tam věci nezbytné pro školu, řeším tam s kamarády kdy kam zajdeme a cože to vlastně máme do toho ústavu udělat... je to skvělé na komunikaci :) ale tím to tak hasne :D fotky přidávám jen občas, status maximálně oblíbený citát :3 Nechápu, proč zakládají profily svým domácím mazlíčkům a taky nechápu, proč je mají malé děti třeba i okolo 11-12 let... v té době jsem lítala venku a na kamarády zvonila a přesvědčovala jejich rodiče, ať je pustí ven :D to dnešní děti vůbec neznají a myslím, že je to škoda... Taky facebook kazí národ co se týče gramatiky - málokdo řeší i/y popřípadě i háčky nebo čárky ve větách. Mnohdy tak ani nechápu, co chtěl básník říct.

6 all. | Web | 20. august 2014 at 18:44 | React

přesně, mě se fb líbí že tam najdeš lidi a kámoše který bydlí daleko a můžeš s nima komunikovat. je to dobrá věc, ale plno lidí to vnímá uplně jinak. i třeba ty profily zvířat to mě taky dostalo:DD

7 Ta "neviditelná" :) | Web | 20. august 2014 at 19:12 | React

naprosto si to vystihla! jak ty to jenom děláš ? :O souhlasím s tebou..mě to přijde uplně hnusný, že 12 leté..co 12..dokonce 10 leté holky mají už fb..Co to je kurňa za rodiče? ty se mají věnovat venku a hrát  si tam..a ne ztrávit půlku dne na faceboku. Já sice facebook mám už dlouho, to je pravda..ale asi tak 4 roky od založení jsem na něho vůbec nechodila a věnovala se venku kamarádům a pořád něčemu jinému, než počítači :) a bez facebooku bych se obešla :) vydržela bych klidně i kdyby facbook zrušili, ale je zase fakt, co jsi řekla, že tam mám kamarády z daleko (zrovna třeba tebe) nebo příbuzné. To je zase dobrá věc na tohle :) ale jinak pro malé děcka, to nic není. Jedna holka samozřejmě, že 12 letá píše (gdyš se na to kouknu..) chápeš to GDYŠ?? :D ježíš, na to se nedá koukat! prostě si napsala zase výjimečný článek jako vždy!! ♥

8 LinDa☮ | Web | 20. august 2014 at 19:59 | React

Som zvedavá koľko ľudí by zomrelo na absťáky. Ja teda určite nie. Bola by som veľmi rada, keby sa zrušil facebook. Keď si chcem písať s človekom, ktorý je odomňa na kilometre ďaleko, stačí mi e-mail. úplne stačí :D
Bola by som za to, keby sa facebook zastavil aspoň na pár dní... ako by v priebehu tých dní svet vyzeral. Mohol by sa urobiť takýto praktický prieskum. Lebo každý môže hovoriť, že nie je závislý (aj keď je), lenže keď to príde naozaj, uvidíme kto vydrží :D
Krásny článok.

9 PjůDyPjů D. | Web | 20. august 2014 at 22:41 | React

Myslím že nemůžu než s tebou souhlasit, naprosto nechápu tu dnešní dobu, děcka jsou furt natelený u počítačů.. Facebook není pro malé děti, obzvláště né skupiny stylu > přidej sem koho chceš < kde se často naskytujou i polonahý fotky. Je to čím dál tím horší, já sama jsem si zakládala FB v 15ti letech za účelem psaní si s kamarády. To taky musím dodat že facebook umí totálně ničit vztahy. Kluci si to neuvědomujím, ale i tím že lajknou fotku polonahý holky na nějaký stránce se to zobrazí na fb, tak to většinou i holce podkopne sebevědomí, pak je tu i dopisování s holkama.. Přesně tohle mi zničilo vztah.. Ex přítel si psal s jednou holkou a pak mě s ní dokonce i začal podvádět, kdyby nebyl facebook tak se to na 100% nestane. I s nynějším přítelem už jsme se kolikrát chytli kvůli fuckbooku.. Měli by ho zrušit! Vztahy by byly o něčem jiném a lidi by začali více chodit do společnosti!

10 Patas One | Web | 21. august 2014 at 9:01 | React

Omlouvám se za spam. Rád bych totiž doporučil můj vlastní blog, kde se věnuji dvěma tématům pro každého - a to finančním základům, které ve škole neslyšíme a měli bychom... A dále návykům a postřehům pro spokojenější život. Věřím, že si každý najdete to své ;)

PS. To, co jsi psala je holt tvrdá realita a přesně ten důvod, proč jsem si před několika týdny facebook účet zrušil. Světe div se, je to daleko lepší...

11 Pita | Web | 21. august 2014 at 9:02 | React

Já si Facebook založila asi v sedmičce (? asi). Teď mám v mobilu stáhnutý Messenger, když si potřebuju s někým napsat, ale jinak to moc nevyužívám.
Jednou jsme byly s holkama v KFC a šly jsme si sednout a najíst se tam, protože venku byla zima. Vede nás seděl pár a oba dva na mobilu a nic. Tak kámoška: Doprdele, přestaňte si psát a povídejte si! a možná trochu nahlas a ti dva odešli:D

12 Monica. | Web | 21. august 2014 at 13:13 | React

Napsala jsi to úplně přesně.. Já si založila svůj první facebook asi kolem 8-9 ale jenom na hry a neměla jsem tam žádné kamarády to si pamatuju.. ale pak jsem ho smazala a založila si ho až nějak ve 12 letech.. protože jsem si chtěla psát s kamarády co mi nejsou blízko jelikož jsem se často stěhovala.. ale neseděla jsem u něho pořád jako dnešní děti.. vždyť teď už je vzácnost vidět ty děti venku na hřišti jak si hrají a rodičům je to evidentně jedno, že jo. No prostě nemá to cenu k tomu něco říkat, nezměníme tím bohužel nic.

13 that curly girl | Web | 21. august 2014 at 17:36 | React

Znova nemám čo dodať. Akoby som to písala ja. Facebook využívam iba na písanie. Vlastne na facebook chodím iba cez mobil a aj to iba cez messenger, pretože si vždy iba píšem. Keď sa už vážne nudím, idem na facebook, ale keď vidím, že niekto pridá za deň 300 svojich fotiek, s popisom 'ak sa ti páčim, daj lajk' alebo statusy typu: 'kto ma má rád nech sa podpíše, na koľko percent ťa mám rád?, chceš pusu? - lajk' a pod., tak okamžite z tade odchádzam preč.

Áno, je to svojím spôsobom aj užitočná vec, avšak keby bol facebook zrušený, bola by som dokonca aj rada. Existuje viber, whatsapp, takže ja by som bola v kľude, keby niečo súrne potrebujem. Nepresedím totiž celý deň písaním si s niekým. Radšej idem von.

Vystihla si to úplne presne. :)

14 Romi | Web | 21. august 2014 at 18:17 | React

pekne napsané

15 Elly | Web | 22. august 2014 at 8:51 | React

Já bych bez Facebooku nemohla žít. Už kvůli toho, že tam mám spoustu přátel, se kterými se nemůžu vídat osobně, a tak si alespoň zážitky a novinky sdělujeme formou chatu. Taky se tam domlouváme ohledně školy, akcí, takže pro mě už je Facebook běžnou součástí života. Ale taky mě mrzí, že všichni na něm vysedávají. Pamatuji si, jak jsme si kdysi psali SMSky do nocí, volali, byli ráda za každou minutu navíc, že můžeme být venku... Ahjo, doba hodně pokročila :(

16 Tweery | Web | 22. august 2014 at 11:11 | React

Máš naprostou pravdu.. nechápu stejně jako ty jak rodiče mohou dětem pomáhat při zakládání FB, oni se jednou budou divit až si to jejich dítě najde nějakej úchyl. Nikomu bych to nepřála, ale skupiny na Facebooku jsou opravdu plné úchyláků.. Vždyť.. jak všichni říkají by se dal facebook považovat už i za porno stránku.. A další věc.. facebook dovádí většinu vztahů ke konci.. je to .. nevím jak to vysvětlit.. Hodně kamarádek se rozešlo se svým přítelem kvůli žárlivosti za kterou mohl facebook, kdyby to šlo tak bych FB úplně zrušila, byl by klid a vztahy by byly hned o něčem jiném, možná by se dokonce lidi chodili seznamovat i ven.

17 monika-es | Web | 22. august 2014 at 15:02 | React

Ja proti facebooku nemam nic, sice tam jsem dost casto, ale je to hlavne kvuli tomu, ze tam mam kontakt na strasne moc lidi, na ktere jiny kontakt nemam .. A nebo taky se tam spis domluvim s lidma nez pres mobil a nebo tak. Drive to byli lide.cz, icq apod. Tedka to je facebook no. :-) Ale zase je pravda, ze ty male deti, co se sotva naucily mluvit a uz maji facebook, to uz je docela sila no .. :-/

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama